Politechnika Śląska

Nasz Klient

Politechnika Śląska to największa uczelnia techniczna na Górnym Śląsku. Kształci ponad 35 000 studentów na 18 wydziałach. Bogata oferta dydaktyczna i wysoka jakość kształcenia sprawiają, że Politechnika Śląska od lat należy do ścisłej czołówki polskich uczelni technicznych, o czym świadczą wysokie miejsca w rankingach szkół wyższych. Swoją silną pozycję potwierdza dorobkiem naukowym i dydaktycznym wybitnych specjalistów oraz licznymi sukcesami na skalę ogólnopolską i międzynarodową. Studia na Politechnice Śląskiej to szansa na współpracę z wieloma firmami, które chętnie zatrudniają absolwentów uczelni. Według tygodnika „Wprost” uczelnia znajduje się na wysokim czwartym miejscu wśród uczelni w Polsce, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców.

Potrzeba biznesowa

Zadaniem jakie przed nami postawiono było opracowanie koncepcji zintegrowanego czujnika monitorującego cechy motoryczne i behawioralne poprzez wytworzenie komponentów składowych takiego czujnika. Zadanie było realizowane w ramach projektu badawczego Politechniki Śląskiej pt "Opracowanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych i konstrukcyjnych w dziedzinie teleopieki medycznej".

Co zrobiliśmy

Na potrzeby badań prowadzonych przez Politechnikę zaprojektowaliśmy oraz wykonaliśmy czujnik składający się z kilkunastu elementów. Jeden komplet urządzenia składał się z sensorów inercyjnych, jednostki integrującej, pulsoksymetru i termometru połączonych bezprzewodowo. Sensory inercyjne zostały umieszczone w sposób wygodny do noszenia na plecach, pasie, kostkach. Sensor temperatury i pulsyoksymetr miały formę bransoletek. Jednostka integrująca miała za zadanie odbierać dane z pozostałych sensorów, przetwarzać je w ograniczonym zakresie i zapewnić dodatkowo podstawowe funkcje rejestracji dźwięku, a także transmisję do zewnętrznego systemu komputerowego za pośrednictwem sieci bezprzewodowej.

 

Render wykonanego czujnika (przód)

Render wykonanego czujnika (przód)

Render wykonanego czujnika (tył)

Render wykonanego czujnika (tył)

Zainteresowany? Oddzwonimy w 60 minut!

Podaj swoje dane kontaktowe i przekonaj się, jak bardzo zależy nam na sprawnej obsłudze Klienta. W dni robocze skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

Wysyłając powyższy formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych przez KSK Sp. z o.o. w celu realizacji zgłoszenia kontaktowego, oraz przesyłanie przez KSK Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną na podany adres e-mail.