AK Nova

Nasz Klient

AK Nova sp. z o.o. jest krajowym liderem w realizacji stacji przeładunkowych odpadów. Pierwsze obiekty tego typu zbudowała w 2008/2009 r. Wzrost znaczenia przedsiębiorstwa na rynku, a także ciągłe poszukiwanie możliwości rozwojowych zaowocowały powołaniem działu technologicznego, który wspólnie z działami projektowym i wykonawczym z sukcesem opracował i wdrożył technologię NOVA-KOMP czyli pierwszą, zrealizowaną od podstaw i wdrożona na skalę przemysłową polską technologię przetwarzania frakcji biodegradowalnej w procesie tlenowym.

Potrzeba biznesowa

W Katowicach oddano do użytku najnowocześniejszą instalację do biologicznego przetwarzania odpadów organicznych w Polsce. Inwestycja kosztowała 40 mln zł. Wydajność instalacji, która obsłuży ok. 300 tys. mieszkańców to 60 tys. ton na rok. Zadaniem KSK Developments było opracowanie urządzeń służących do pomiaru temperatury oraz tlenu w pryzmach kompostowni oraz ich integracja z systemem zarządzania procesem.

Co zrobiliśmy

Wyzwaniem był dla nas wymóg postawiony przez inwestora w postaci bezprzewodowej łączności pomiędzy sondą, a systemem zarządzania procesem. Opracowana przez nas sonda temperatury jest zasilana bateryjnie oraz łączy się z systemem zarządzania procesem za pomocą sieci bezprzewodowej 2,4 GHz. Wykorzystane przez nas czujniki tlenu z racji dużego poboru energii do prawidłowego działania muszą być zasilane przewodowo. Mogą one mieć postać lancy z sondą bezpośrednio wprowadzaną do wnętrza pryzmy kompostowej. Jednak w tym przypadku inwestor zdecydował się na rozwiązanie odmienne. Sondy zostały zamontowane wewnątrz przewodów wentylacyjnych co jest widoczne na zdjęciu poniżej.

Prace KSK Developments związane z opracowaniem, testowaniem i dostarczeniem urządzeń trwały 3 miesięce. Oprócz przekazania urządzeń inwestorowi odpowiedzialni byliśmy za konfiguracje i integrację sond z systemem informatycznym zarządzania procesem kompostowania.

Sonda KSK-I03 podczas dokonywania pomiaru temperatury

Sonda KSK-I03 podczas dokonywania pomiaru temperatury

Sonda KSK-I02 zamontowana w systemie wentylacyjnym

Sonda KSK-I02 zamontowana w systemie wentylacyjnym

Zainteresowany? Oddzwonimy w 60 minut!

Podaj swoje dane kontaktowe i przekonaj się, jak bardzo zależy nam na sprawnej obsłudze Klienta. W dni robocze skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

Wysyłając powyższy formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych przez KSK Sp. z o.o. w celu realizacji zgłoszenia kontaktowego, oraz przesyłanie przez KSK Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną na podany adres e-mail.