Herb miasta Zabrze

Nasz Klient

Zabrze - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, zamieszkałe przez około 180 tysięcy mieszkańców. Przez Zabrze przebiegają ważne drogi krajowe i autostrady takie jak DTŚ oraz autostrada A4. Na terenie miasta funkcjonuje nowoczesny system monitoringu ruchu drogowego. Miasto Zabrze w zakresie utrzymania infrastruktury ruchu drogowego obsługiwane jest przez firmę ZIR z Bytomia, która była naszym bezpośrednim klientem przy realizacji niniejszego projektu.

Potrzeba biznesowa

Zadaniem jakie przed nami podstawiono było dostarczenie, montaż i konfiguracja czujników KSK-S02 wraz z niezbędnym osprzętem na dwóch ruchliwych skrzyżowaniach w centrum Zabrza.

Co zrobiliśmy

Na Skrzyżowaniu ul. Wolności/al.B.Monte Cassino zainstalowano 6 sztuk czujników oraz 2 stacje bazowe co wynikało z dużej odległości pomiędzy poszczególnymi czujnikami(do 200 m).

Na skrzyżowaniu Wolności/Kondratowicza zainstalowano 16 czujników w wersji bezprzewodowej oraz 2 stacje bazowe.

W szafach sterownikowych na obu skrzyżowaniach zostały zainstalowane karty CPU oraz karty detektorów pojazdów(1 na Wolności/Monte Cassino oraz 2 na Wolności/Kondratowicza)

Warto odnotować, że jednym z motywacji inwestora na zastosowanie czujników KSK-S02 była wysoka wadliwość pętli indykcyjnych wcześniej stosowanych na wyżej wymienionych skrzyżowaniach. Ruchy asfaltu powodowane przejeżdżającymi samochodami, zwłaszcza ciężarowymi skutkowały pękaniem pętli indykcyjnych.

Ulica

                  Czujnik KSK-S02 zamontowany w nawierzchni drogi

Czujnik na sygnalizacji świetlnej

            Stacja bazowa sieci bezprzewodowej zamontowana na słupie                                       sygnalizacji świetlnej nad skrzyżowaniem

Zainteresowany? Oddzwonimy w 60 minut!

Podaj swoje dane kontaktowe i przekonaj się, jak bardzo zależy nam na sprawnej obsłudze Klienta. W dni robocze skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

Wysyłając powyższy formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych przez KSK Sp. z o.o. w celu realizacji zgłoszenia kontaktowego, oraz przesyłanie przez KSK Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną na podany adres e-mail.