Blog

W jaki sposób działają czujniki parkingowe?

Czujniki parkingowe, zwane także sensorami parkingowymi to bardzo przydatne narzędzie, które znajduje coraz więcej zastosowań. Dzięki niemu możemy zadbać o bezpieczeństwo i ład na naszym parkingu, mając pełny wgląd i monitoring na to, ile miejsc jest zajętych, a ile wolnych. Oprócz tego jest to bardzo przydatna informacja dla osób, które chcą skorzystać z naszego parkingu. Sensor można połączyć z lampą, która za pomocą koloru będzie informować o tym, czy dane miejsce jest wolne, czy nie. W ofercie dostępnych jest wiele różnych czujników parkingowych.

Gdzie stosuje się czujniki parkingowe?

Czujniki parkingowe stosuje się wszędzie tam, gdzie parkuje się samochody. Najczęściej wykorzystuje się je w takich miejscach jak galerie handlowe, parkingi strzeżone, czy parkingi pod miejscami rozrywkowymi, jak chociażby kino. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zainstalować systemy pomiarowe w naszym domu, czy pod blokiem. Dzięki temu na pewno zwiększymy bezpieczeństwo naszego parkingu, co pozwoli na uniknięcie nieprzyjemności.

 Jak działają czujniki parkingowe?

Czujniki parkingowe są oparte na technologii magnetycznej. W praktyce chodzi o to, że czujnik rejestruje pomiar naturalnego pola magnetycznego ziemi i następnie jego zakłócenia po zaparkowaniu pojazdu. Informacja o tym, czy dane miejsce jest zajęte, trafia do specjalnego procesora i jest przekazywana drogą radiową. Dzięki temu dane są bardzo dokładne i pomyłka jest praktycznie niemożliwa. Informacja może być przekazywana do zarządcy parkingu, który może mieć wgląd w to, ile pojazdów przebywa w danej chwili na parkingu. Coraz popularniejsze jest także połączenie czujnika z interaktywną tablicą LCD, która informuje o tym, ile jest wolnych miejsc parkingowych, co bywa bardzo pomocne, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie parkingi są bardzo często w całości zajęte.

Wróć na bloga