Blog

Sondy temperatury i ich zastosowanie w kompostowniach

Odpowiednia dbałość o odpady biodegradowalne to podstawa dobrej gospodarki. Warto mieć na uwadze, że postępowanie z resztkami, które można kompostować, jest uzależnione od przepisów o bio-odpadach. Warto zatem zapoznać się szczegółowo z zapisami rozporządzeń, które mają na celu uporządkowanie prawa związanego ze wspomnianymi resztkami.

Pomiar temperatury kompostu ma ogromne znaczenie dla środowiska

Osoby, które zastanawiają się, do czego służy sonda temperatury, muszą mieć na uwadze, że jest to niezbędny element wyposażenia każdego przedsiębiorstwa, które produkuje kompost. Okazuje się bowiem, że tylko dzięki temu urządzeniu można stwierdzić, czy wytworzony kompost nie jest szkodliwy i niehigieniczny. Szukając odpowiedniego rozwiązania, warto zastanowić się nad urządzeniem bezprzewodowym. Jego czujniki umieszcza się w kopcu, dzięki czemu można wyeliminować drogie okablowanie produktów stacjonarnych. 

Nadajnik, który podaje informacje do centrali, umieszczony jest w uchwycie sondy. Wodoszczelna obudowa, która go chroni, sprawia, że odczyt jest w 100% prawidłowy. Jest to spowodowane tym, że częstotliwość radiowa, na której opiera się sygnał, nie jest czuła na żadne zakłócenia. Wybierając produkt, warto mieć na uwadze, że ten bezprzewodowa sonda kompostowa  może mieć dwa interfejsy sieciowe, które można wykorzystać według potrzeb użytkownika. Dzięki temu możliwe jest używanie produktu lokalnie, jak również na większej przestrzeni – tutaj wykorzystuje się do ośmiu repeaterów. Osoby, które nie chcą zbierać przesyłanych danych do stacjonarnego nośnika, mogą wybrać sondę, która łączy się z siecią LoRa. Dzięki temu wszystkie dane przesyłane są do specjalnej chmury, z której można je w każdej chwili pobrać.

Wróć na bloga